Başarıya Giden Yolda İleri Bir Adım: Web Tasarımı

Web sitenizin profesyonel ellerce tasarlanmasını istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Firmamızı başarıya giden yolda ileri bir adım olarak düşünebilirsiniz. Çünkü biz işimizi severek yapıyoruz.  Mükemmel olanı hedefliyoruz. İyi bir web tasarımının nasıl olması gerektiğini biliyor ve bu işi sizinle iletişim halinde gerçekleştiriyoruz.

Başarıya Giden Yolda İleri Bir Adım:

Web Tasarımı

Teknolojinin en önemli özelliği, ihtiyaçlarımızı ve bu ihtiyaçları karşılama şekillerimizi değiştirmesidir. İçinde bulunduğumuz 21. yüzyılın en büyük değişimi, internetin yaygınlaşması sayesinde olmuştur. Her ne kadar hayatımıza girişi, iletişim amaçlı olsa da zamanla yaşadığı büyük gelişmeler sayesinde kendi kültürünü yaratmayı başarmıştır. Artık evinizden dışarı çıkmadan hayatınızı sürdürebilirsiniz. Uzakta yaşayan arkadaşlarınızla sohbet edebilir, gazetenizi okuyabilir, yemek siparişi verebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Sosyal medya yönetimiyle, geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Hava durumu, yemek tarifi gibi genel, ilgi alanlarımızla ilgili özel bilgilere, tek bir tıkla ulaşmanız mümkün. Bunu yapabilmek için arama motoruna birkaç anahtar kelime girmeniz yeterli. Üstelik merak ettiğiniz konularla ilgili, diğer kullanıcılar tarafından yapılmış yorumları da kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Web Tasarımı Nedir?

Bütün bu imkanları size internet üzerinde oluşturulmuş web siteleri sağlar. Web siteleri, tüzel kişiler veya kurumların tanıtımı amacıyla hazırlanır, kullandığınız tarayıcıların yardımıyla görüntülenir. Bu web sitelerinden ilgili kişi ya da kurumlara dair bütün görsel ve yazılı bilgilere ulaşabilir, sundukları hizmetlerden faydalanabilirsiniz. İşte bu web sitelerinin ve içerdikleri web sayfalarının oluşturulması, gerekli yazı, resim ya da videoların yüklenmesi işine web tasarımı denir.

 

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web siteleri, kullanıcılar tarafından, internet üzerinden temin edilmiş hazır temalar ve şablonlarla tasarlanabilir. Bu tasarımları hazırlamak, son derece kolay ve az maliyetlidir. Ama beklentilerinizin çoğunu karşılayamaz. Bu işi uzmanlık alanı seçen kişilerce kod kullanarak, profesyonel bir şekilde yaptırmak istiyorsanız, gerekli bütçeyi ayırmak durumundasınız.

 

Yaptığımız Web Tasarımı Hangi Aşamalardan Geçer?

 1. Web sitenizin hangi amaçla kullanılacağını belirleriz. Projenin ana hatlarını çıkarırız. Hedef kitle araştırmasını ve belirlenen hedef kitleye göre rakip analizini gerçekleştiririz. Hedef kitlesi tarafından görünür olabilmek için gerekli çalışmalar yaparız. Bu çalışmalar, sizi aramalarda üst sıralara çıkaran SEO çalışmaları ve yoğun trafikli sitelere ait kullanıcıların size ulaşmasını sağlayan Google AdWords reklamlarıdır.
 2. Web sitenizin görsel olarak ön plana çıkabilmesi için dikkat çekici ve özgün görseller tasarlarız.
 3. Web tasarımı yapılırken, metinsel öğeleri biçimlendirmede geniş kolaylıklar sunabilen html ve şablonlar hazırlama imkanı sunan css kodları kullanırız. Bunlar, son derece güvenilir ve yönetilebilir kodlardır.
 4. CSS adı verilen içerik yönetimi işlemi, web sitesi içeriğini koddan bağımsız kılma anlamına gelir. Bu yöntemle, içerikle ilgili değişikler kodları değiştirmeden gerçekleştirebiliriz.
 5. Bu aşamada web sitenizin görünümü ve işleyişini test ederiz.
 6. Domain ve Hosting çalışmaları yaparız. Domain web sitenizin alan adıdır. Müşterileriniz size domain yoluyla ulaşırlar. Bu yüzden akılda kalıcı, kolay hatırlanabilir bir isim seçmenizi sağlarız. Hosting ise web sitenizin internet üzerinde depolandığı alandır. Web sitenizin trafiği ve bağlantı hızı hostingle ilgilidir. Firma olarak kullandığımız domin ve hostingler, son derece güvenilir ve hızlıdır.

 

Yaptığımız Web Tasarımının Özellikleri Nelerdir?

 1. Tasarladığımız web sitelerine görseller ve metinleri sistematik biçimde yerleştiririz. Hazırladığımız web sitelerinde kırık bağlantılar bulunmaz. Böylece web sitenizin kullanıcıları aradıkları her şeyi elleriyle koymuş gibi bulurlar. Gereksiz ayrıntılara yer vermeyerek web sitesinin işleyişini onlar için pratikleştiririz. Böylece onlarla iyi bir iletişim kurmanızı sağlarız.
 2. Web tasarımı yaparken yaptığımız renk seçimleri hedef kitlenize uygundur. Mesela, web siteniz kadınlara hitap ediyorsa pembe ve mor renkler kullanırız. Böylece web sitenizde gezinirken kendilerini evlerindeymiş gibi hissederler.
 3. Web sitenizde kullandığımız görseller web sitenizin hızını etkilemeyecek şekilde, kolay açılır boyutlarda ve web sitenizin açılış amacına uygun, dikkat çekici ve özgündür.
 4. Kullandığımız yazı tipleri kolay okunur ve her türlü kullanıcıya hitap edebilecek tipte, güvenli yazı tipleridir.
 5. Kullanıcıları şaşırtacak ve harekete geçirecek tipte içerikler kullanırız. Böylece web sitenizde uzun zaman geçirmelerini sağlamış oluruz. Kullandığımız metinler uygun boyutlardadır. Aramalarda kullanılan anahtar kelimelere uygun olarak düzenlenirler. Bu özellik sizi arama motorlarında üst sıralara taşır.
 6. Web siteniz çok daha işlevsel olması için ekstra özellikler sağlayan eklentiler uygularız. Bu eklentiler web sitenizin güncel kalmasını sağlar. Onu aktifleştirir ve özelleştirir. Çok daha aktif ve popüler kullanıcılarınız, web sitenizde, çok daha rahat hareket ederler.
 7. Web sitenizin donanım açısından gelişmiş bir sunucuya bağlı olmasını sağlarız. Sunucu, hızlı açılmasını ve tasarımının öne çıkmasını sağlayan bir etken olarak son derece önemlidir. Bu sayede verilerin akışı, güvenli ve istikrarlı bir şekilde gerçekleşir.

 

Web Tasarımı Neden Bizim İşimiz?

 Web sitenizin profesyonel ellerce tasarlanmasını istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Firmamızı başarıya giden yolda ileri bir adım olarak düşünebilirsiniz. Çünkü biz işimizi severek yapıyoruz.  Mükemmel olanı hedefliyoruz. İyi bir web tasarımının nasıl olması gerektiğini biliyor ve bu işi sizinle iletişim halinde gerçekleştiriyoruz.

 Web sitenizin kullanıcı odaklı olarak çalışmasını sağlıyoruz. Onların dikkatini çekmek için gerekli olan SEO ve Google AdWords gibi işlemleri profesyonelce uyguluyoruz. Müşteri kitlenizin beklentilerine dair analizleri yaparak en doğru stratejiyi belirliyoruz.

Yaptığımız web tasarımı yoluyla, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetlerle ilgili bütün yeniliklerden haberdar olmasını sağlarsınız. Bütün gelişmeleri onlarla paylaşma imkanı elde edersiniz.

İnternetin hızla yaygınlaştığı günümüzde, her internet kullanıcısı, sizin için potansiyel bir müşteridir. Bu nedenle, sizin için hazırladığımız web sitesini ofisiniz gibi düşünmelisiniz. Bize ödeyeceğiniz ücret, müşterilerinizi karşıladığınız ve onlara hizmet verdiğiniz alan için yaptığınız bir yatırımdır. Bu yatırım size iyi bir imaj sağlayacaktır.

Bizden alacağınız web tasarımı hizmeti sayesinde müşterilerinizi rahat ettirir, huzurlu olmalarını sağlarsınız. Onlara güven aşılarsınız. Farklı şehirlerde, farklı ülkelerde bile olsalar, sizi yanlarında hissederler. Web siteniz ticari amaçla kurulmuşsa bu durum size, para akışı olarak yansıyacaktır.

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir